Úvod > O nás > Aktuality > Výsledky HomeRunu Kyšice 2024

Výsledky HomeRunu Kyšice 2024

Datum konání:
25.2.2024

V neděli 25. 2. 2024 se v lese Na Pohodnici poblíž obce Kyšice uskutečnil druhý ročník běhu HomeRun Kyšice. Za přívětivého počasí s teplotami kolem 6° C, se na start všech závodů postavilo celkem 114 běžců. Z toho bylo 53 dětí a 61 běžců hlavního závodu na 6 km. Jak dětské trasy, tak trasa pro dospělé vedly po lesních cestách, které byly díky předchozímu počasí místy blátivé.

Vítězi jednotlivých dětských kategorií se stali Lukáš Polák z Plzně, Ester Paimová (SK Sporting Příbram), Pavel Wendler (AC Falcon Rokycany), Erika Paimová (SK Sporting Příbram), David Trnka (AC Falcon Rokycany), Ella Poláková (AK Škoda Plzeň), Tomáš Minařík (AC Falcon Rokycany), Eliška Palková (Střela Žebrák), Tomáš Petrovický (AC Falcon Rokycany), Eliška Volfová (TJ Sokol SG Plzeň – Petřín) a Simona Šmídová (AK Škoda Plzeň).

V hlavním závodě na 6 km zvítězil s velkým náskokem Josef Šimsa ml. (AC Falcon Rokycany). Vyhrál v novém traťovém rekordu v čase 21:46 min. Na druhém místě doběhl v čase 22:47 min Daniel Kraus (Progress Plzeň) a na třetím místě v čase 23:26 Jiří Rosol (Loko Beroun). Nejrychlejší ženou (v absolutním pořadí celkově osmá) byla v novém traťovém rekordu v čase 26:22 min Blanka Šindelářová z Blovic. Druhá skončila v čase 26:42 min Barbora Šturmová z Forrest Gump Teamu a třetí v čase 28:36 min Magdalena Slunečková (AC Falcon Rokycany).

Jednotlivé věkové kategorie vyhráli Josef Šimsa ml., Tomáš Dvořák z Kladna, Jiří Rosol, Jiří Vrabec z Plzně, Josef Navrátil (SK Stránčice), Magdalena Slunečková, Barbora Šturmová, Blanka Šindelářová a Míša Ludmila Kubíková (TJ Sokol Touškov).

Potěšitelná byla vysoká účast obyvatel Kyšic a okolních obcí. Konání běhu také podpořila obec Kyšice. Na akci byla přítomna a nejlepší mladé běžce ocenila starostka Martina Beranová.